17:00

Poczytaj ze mnąJakiś czas temu wspominałam Wam (klik) o akcji "Poczytaj ze mną" i obiecałam recenzję. 
W projekt zaangażowali się czołowi pisarze i ilustratorzy literatury dziecięcej. 
Przeczytaliśmy do tej pory dwie książeczki z tej serii i nasza ocena jest bardzo pozytywna. 

"Baśń o świętym spokoju" Zofii Staneckiej wręcz nas zachwyciła. Piękna baśń o akceptacji, miłości i tolerancji. I o wielu innych ważnych sprawach. Świetne lektura również dla dorosłych. 

Do "Zęba czarownicy" zasiedliśmy z Okiem (fanem Dynastii Miziołków) oczekując humoru na wysokim poziomie. Pomysłowość autorki (Joanna Olech) nadal jest w dobrej formie - bawiliśmy się przednio. 

Przed nami jeszcze lektura pozostałych dwóch książeczek, jakie do tej pory ukazały się w serii "Poczytaj ze mną", ale już teraz spokojnie możemy je polecać jako propozycję wspólnej lektury z dziećmi. 


W naszej biblioteczce znaleźć można książki z różnych gatunków. Najbardziej lubimy książki z humorem, ale nie stronimy też od lektur poważnych, czy wzruszających. 
Czasem jakąś książeczkę czytamy kilka razy z rzędu (dzieci miewają takie kilkudniowe fascynacje), rzadko zdarzają się książki, do których już nie wracamy. 
Jedno jest pewne - każda minuta wspólnej lektury jest na wagę złota. 

A wracając do samej akcji - warto pamiętać, że:Książki, które przeczytaliśmy, polecamy dla kategorii wiekowej 5+

2 komentarze:

  1. Bardzo fajna i wydaje mi się, że bardzo ważna akcja:) Bo wspólnym czytaniu oczywiście powinno się miło porozmawiać o książce,a nic silniej nie buduje dobrych relacji jak spędzony razem czas:)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Pucinka21 - dokładnie. To bezcenny czas.

      Usuń