08:32

Lemony Snicket - Seria niefortunnych zdarzeń

Lemony Snicket - Seria niefortunnych zdarzeń

Czasem, kiedy nie jestem pewna treści jakiejś książki, czytam ją przed wspólną lekturą z dziećmi. Wolę sama ocenić czy jest adekwatna do wieku. 
Kiedy do naszego domu trafiły trzy pierwsze tomy "Serii niefortunnych zdarzeń" Lemony Snicket'a takie właśnie miałam obawy. 
Sięgnęłam więc po pierwszy tom i przepadłam. Jak czekoladoholik z pudełkiem czekoladek. Po prostu mnie wciągnęła. 
Nie wtajemniczając Was zbytnio w fabułę potwierdzę jedno: jeśli ktoś ma ochotę na miłą i przyjemną książkę, to niech czym prędzej porzuci myśl o czytaniu pierwszej części "Przykry początek". 
Autor zresztą przyznaje to od razu i ostrzega z okładki książki " Z przykrością zawiadamiam Cię, że książka, którą trzymasz w ręku jest wyjątkowo nieprzyjemna, Opowiada ona historię trójki dzieci, którym wszystko układa się fatalnie. Pomimo uroku osobistego i inteligencji rodzeństwo Baudelaire wiedzie żywot pełen przykrości i łez."
Co w takim razie sprawiło, że tak mnie wciągnęła? Bardzo wartka fabuła i oczekiwanie na moment, w którym okaże się, że Lemony Snicket jednak oszukał nas i wszystko się dobrze skończy...Nie zdradzę Wam czy tak się stało i czy autor zdecydował się jednak na dobre zakończenie, ponieważ nie chcę Wam psuć dobrej zabawy z tą książką. 
Spokojnie też przeczytam ją (i kolejne części) jeszcze raz, wspólnie z moim 9-letnim synem. Bo w książce wbrew pozorom i mimo iż wszystko jest wytworem bujnej wyobraźni autora, jest wiele z prawdziwego życia wzięte. Wiadomo przecież, że życie to nie bajka... :)Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa: Literacki Egmont

11 komentarzy:

 1. Pytanko , czy polecasz ją dla 7-letniej dziewczynki ? szukam prezentu na mikołaja dla Chrzesnicy :p

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Krzywa kromeczka - nie znam dziecka, ale zaczekałabym chyba te 2-3 lata:), na wszelki wypadek:)

   Usuń
  2. Ok . Chętnie sama bym przeczytała ;))

   Usuń
 2. Aciri, na poczesnym miejscu w biblioteczce mojej dorołej Córci stoi seria o której piszesz. I... została również przeczytana przeze mnie.

  OdpowiedzUsuń
 3. To ja jutro się do księgarni wybieram (dzięki, że zrobiłaś osobistą selekcję za mnie :)) Olka ostatnio trochę cierpi na brak fajnych nowości :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Iwona - proszę bardzo i polecam się:) Miłej lektury:)

   Usuń
 4. Chętnie korzystam z propozycji książek do poczytania, zwłaszcza dla dzieci ( i przez dzieci :) ) Dziękuję. Sylwia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sylwia - dla Twoich dzieci chyba jeszcze za szybko, ale zawsze można gromadzić sobie propozycje wcześniej:)

   Usuń
  2. Właśnie tak :) aby "podsuwać" dzieciom ciekawe książki do przeczytania.

   Usuń