07:24

100 placów zabaw na 100 lat NIVEA i KONKURS DLA CZYTELNIKÓW

Popieram akcję, ponieważ jako matka dwójki dzieci doceniam tego typu inicjatywy. Osobiście z dziećmi na placach zabaw bywam rzadko, ponieważ w naszej okolicy są bardzo przepełnione, dlatego doceniam fakt, że ktoś chce zwiększyć ich ilość. 
Z okazji rocznicy swoich setnych urodzin NIVEA   zobowiązała się do ufundowania urządzeń rekreacyjnych na terenach 
wygospodarowanych przez samorządy. 
100 placów zabaw to zaledwie kropla w morzu potrzeb, ale mam nadzieję, że w 100 miejscach w Polsce na ustach dzieci z tej okazji zagości uśmiech.


Mam zaszczyt zaprosić moich Czytelników do udziału w konkursie. 

Zadanie konkursowe polega na udzieleniu odpowiedzi na pytanie:
Jak Twoim zdaniem powinien wyglądać idealny plac zabaw dla dzieci?

Proszę o zamieszczanie odpowiedzi pod tym postem do dnia 16.10.2011 do północy - osoby pozostawiające komentarz jako "Anonimowy" bardzo proszę o podanie imienia bądź nicka oraz adresu mailowego.
Spośród zamieszczonych komentarzy wybiorę trzy najciekawsze wypowiedzi. 
W dniu 17.10.2011 ogłoszę wyniki konkursu*.  
W skład nagród ufundowanych przez NIVEA Polska wchodzą:
 • 1 NIVEA Q10 balsam do ciała
 • 1 NIVEA Invisible Deo spray
 • 1 NIVEA Harmony Time shower


Więcej na temat akcji można przeczytać na stronie http://www.100latnivea.pl


*Wyżej wymienione nagrody zostaną dostarczone bezpośrednio do Zwycięzców konkursu po przesłaniu przez nich danych niezbędnych do zrealizowania wysyłki nagród (imię, nazwisko, adres zamieszkania, numer telefonu) jak i wyrażeniu zgody na przetwarzanie powyższych danych osobowych przez NIVEA Polska o treści: Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie przez NIVEA Polska Sp. z o.o. Grupa Beiersdorf z siedzibą w Poznaniu, 61-021, przy ul. Gnieźnieńskiej 32, danych osobowych zawartych w niniejszym zgłoszeniu dla potrzeb Konkursu, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.)) bezpośrednio na adres kasia@lubietoagencja.pl. Zgłoszenia bez wyrażenia zgody ba przetwarzanie danych osobowych nie będą uznawane. 

9 komentarzy:

 1. przede wszystkim plac zabaw powinien być bezpieczny. U nas jest sporo w okolicy i na szczęście nie ma tłoku. Plac zabaw powinien być pełen atrakcji, drabinek,domków,mostków, huśtawek, piaskownic. Całość na podłożu z trawy lub piachu, ogrodzony, z dużą ilością zieleni wokół, z dużym drzewem co da cień na część placu ,w upalne dni, zaś druga część placu nasłoneczniona. Podobają mi się place z drewna, pomalowane w różne kolory, są bardzo wesołe i dzieci chętnie się bawią. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Idealny plac zabaw powinien być przede wszystkim bezpieczny. Bezpieczny to znaczy spełniać wymogi stawiane przez Państwo, a także być sprawdzone przez konstruktorów pod względem wytrzymałości. Jednak nie mogę zapomnieć o tym, że to przecież plac zabaw, a więc powinien być kolorowy i wesoły, na środku powinna znajdować się wielka zjeżdżalnia połączona z huśtawkami i ścianką wspinaczkową-dla tych troszkę starszych. Niedaleko, bujane koniki, karuzele i piaskownica ( koniecznie zasuwana - aby zwierzątka się w niej nie załatwiały). A to wszystko na sprzyjającym podłożu, takim na którym wywrotka na rowerze czy drobne potknięcie nie skończy się obfitym krwawieniem i łzami. Na super placu zabaw powinny być również wygodne ławeczki da rodziców, aby mogli bez przeszkód obserwować swoje pociechy podczas zabawy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Powinien być wyłożony nie asfaltem, ale takim miękkim podłożem (nie umiem tego za bardzo opisać, u mnie w parku takie coś jest ;)). Wszystkie atrakcje powinny byc zbudowane solidnie i powinno to być widoczne od razu. Naokoło całego placu ławki dla rodziców (których zawsze brakuje). W samym środku ogromna piaskownica, taka, na której brzegu może przysiąść rodzic. A pozostałe atrakcje to zjeżdżalnia, karuzela (zapinana!), tor przeszkód, huśtawki zwykłe i z opon, drabinki. Ogólnie rzecz biorąc - mnóstwo rzeczy do zabawy, tak aby starczyło dla każdego dziecka. A do tego w starym stylu - huśtawki, zjeżdżalnie... (Bo to co zrobili u mnie w parku, to nawet nie wiedziałabym czym mam na tym skakać czy wisieć czy cokolwiek innego...). A w pobliżu powinien być sklep, aby zaspokoić pragnienie wywołane szaleństwami na placu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Hmm. Nie da się zbudować idealnego placu zabaw, nie myśląc kategoriami jego głównych użytkowników, czyli dzieci. Nie można myśleć przede wszystkim o tym, jak najtaniej go zbudować, byle był. To właśnie dzieci należy głównie zapytać, jak lubią się bawić, czy wolą huśtawki, zjeżdżalnie, drabinki. Można im pozwolić wybrać kolory lub dać im w obrębie placu miejsce, gdzie stworzą swoje ozdoby :). Idealny plac zabaw to taki, który wywołuje uśmiech na twarzach dzieci i zachęca je do aktywności. Co my możemy zrobić? Zadbać o to, żeby był bezpieczny (czyli zbudowany solidnie, z dobrych materiałów, z właściwym podłożem i dostateczną ilością miejsca zarówno dla dzieci, jak i dla ich opiekunów).

  OdpowiedzUsuń
 5. W każdy ciepły dzień wesoły,gdy nie trzeba iść do szkoły,
  na plac zabaw idą dzieci,gdzie pod czujnym okiem mamy w klasy,w piłkę sobie gramy.
  Tam huśtawka,karuzela każde dziecko rozwesela.
  Wszędzie drzewa,kolorowo-na powietrzu jest też zdrowo.
  Więc na placu przyjaciele,bawić z wami chcę się wiele!

  Idealny plac zabaw powinien być blisko domu,ale w znacznej odległości od ulicy i mieć dość dużą powierzchnie.Wszystkie elementy placu powinny być wykonane z przyjaznych dziecku i środowisku elementów-mi bardzo podobają się place wykonane głównie z drewna.Podłoże całego placu musi koniecznie izolować ewentualne upadki,więc powinno być wykonane z gumowych płytek lub trawiaste.Elementy placu-zabawki-muszą być dostosowane dla dzieci młodszych i tych troszkę starszych-np.huśtawki zawieszone niżej i wyżej.Dla maluszków zwierzątka na sprężynce,dla starszaków-drabinki i liny do wspinania.Oczywiście na placu powinny być ławki dla rodziców ustawione tak aby z każdej widoczny był cały plac,który powinien być odgrodzony płotkiem,aby dziecko nie mogło go samo opuścić.Zjeżdżalnie powinny być ustawione w cieniu aby nie nagrzewały się zbytnio od słońca.Na placu koniecznie powinna znajdować się piaskownica z piaskiem wymienianym przed każdym sezonem i odpowiednio zabezpieczana przed zwierzątkami na noc.No i odrobina wygody przy każdym placu-łazienka(nawet płatna)taka gdzie można skorzystać z toalety,umyć ręce i np.przewinąć pieluszkę.A gdyby jeszcze przy placu znalazła się mała kawiarenka z możliwością zakupu na wynos kawy dla mamy i soczku dla malucha-było by idealnie:)
  Pozdrawiam Natalia

  OdpowiedzUsuń
 6. Plac zabaw powinien być przede wszystkim bezpieczny i powinien podobać się zarówno dzieciom jak i rodzicom. Idealny to taki z dala od zgiełku ulicy i bardzo kolorowy. Z bezpiecznymi urządzeniami. Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Plac zabaw powinie być przede wszystkim czysty wykonany z bezpiecznych materiałów,kolorowy, różnorodny tzn powinien posiadać wiele elementów żeby dziecko zbyt szybko sie nie znudziło,bardzo wazne jest także aby było odpowiednio dużo miejsca dla rodziców/opiekunów:)Pozdrawiam ciepło:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Idealny plac zabaw to miejsce które nigdy się nie znudzi, to ciekawe urządzenia służce zabawie i rozwojowi, to huśtawki na których można polecieć do nieba:)Koniecznie ogrodzony siatką lub płotkiem żeby niesforne piłki nie wylatywały na ulicę. Przy idealnym placu zabaw znajduje się budka z pysznymi lodami gdy jest ciepło, a w chłodniejsze dni można tam kupić gofry i ciepłe mleczko:)Pozdrawiam Cię Bajkorado. JoJóAl

  OdpowiedzUsuń
 9. Jaki powinien być idealny plac zabaw? Byż może ta odpowiedź wydaje się nudna, ale przede wszystkim bezpieczny. Dużym plusem byłoby miękkie podłoże- dzieci w czasie zabawy często upadają, a wiadomo, że żadne szanujące się dziecko nie pójdzie się bawić w kasku i ochraniaczach. ;) Plac powinien być ogrodzony- z jednej strony chodzi o bezpieczeństwo bawiących się dzieci- nie chcemy przecież, aby piłki wylatywały na jezdnię- z drugiej o to, aby w nocy nie kręciły się po nim bezpańskie zwierzęta, pozostawiające dość niemiłe niespodzianki. Co do wspomnianych niespodzianek, dobrym środkiem profilaktycznym są kryte piaskownice- oczywiście nawet mimo przykrycia, piasek musi być regularnie wymieniany. Atrakcje na placu powinny być dostosowane do dzieci w różnym wieku- np. nie ma sensu umieszczać tylko zbyt wysokich drabinek, które nie są odpowiednie dla maluchów. Dobrze jest też umieścić takie "przyrządy". na których może bawić się jednocześnie kilkoro dzieci- integracja i zacieśnianie więzi górą. ;) Huśtawki, drabinki i inne elementy powinny być pomalowane na żywe kolory, zachęcające do zabawy. Uważam także, iż nie ma sensu gdzieś w pobliżu umieszczać budek z cukierkami i lodami- byłyby większą atrakcją niż sam plac. Poza tym, uczmy dzieci zdrowych przekąsek. Może jabłuszko dla każdego użytkownika placu? ;)I na sam koniec- mile widziane byłyby ławeczki. Zarówno dla zmęczonych zabawą dzieci, jak i matek, sprawujących pieczę nad milusińskimi. ;)
  Pozdrawiam
  Paulina
  lady-eblis@wp.pl

  OdpowiedzUsuń