16:59

Recenzja z Olkiem - podręcznik Minecraft

Minecraft

Jeżeli chodzi o obsługę komputera to Olek (9 lat)  nabył tę umiejętność bardzo szybko. 
Oczywiście z niepokojem myślę o godzinach, które spędza przed ekranem...na szczęście jego drugie hobby - układanie klocków lego skutecznie od ekranu go odciąga. 
Przyglądam się wszystkiemu co włącza i z czego korzysta - choć wiadomo, że ciężko kontrolować wszystko. Wypracowaliśmy jednak zasady co wolno, 
a czego nie wolno w internecie i jak do tej pory są one przestrzegane. 
Sceptycznie podchodziłam do grania w Minecrafta, ale Olek sam podjął decyzję, że nie będzie grał on-line. Buduje więc sobie budowle, planuje, zdobywa, przy okazji poznaje nowe słownictwo i pojęcia. 
Grę oceniam na plus dla jego rozwoju. 
Niedawno otrzymał poradnik dla początkujących w grze Minecraft i oto jego opinia:

Co podoba Ci się w grze Minecraft?

Olek: Gra polega na budowaniu i przeżyciu. W grze mamy do dyspozycji  wiele przedmiotów, narzędzi, bloków itd. Podoba mi się to, że w tej grze nikt mi nie narzuca zadań. Mogę robić w niej to, na co mam ochotę. 
Podoba mi się to, że w tej grze nie ma skończonych możliwości.Myślę, że jeżeli ktoś lubi kreatywność, to ta gra jest dla niego. 


Jak nauczyłeś się w nią grać? 

Olek: Uczyłem się głównie z filmików na YouToube (spostrzeżenia mamy: uwaga na filmiki, bo słownictwo w nich bywa różne), ale część wiedzy zdobywałem sam. Metodą prób i błędów. 

Co sądzisz o podręczniku dla początkujących?

Olek: Myślę, że podręcznik jest bardzo przydatny dla osoby, która zaczyna grę.  Myślę, że z podręcznikiem można zacząć grę, ale są w nim faktycznie tylko podstawy. Dla mnie to na tym etapie trochę za mało, ale dla młodszych i początkujących to może być ciekawa lektura. Na pewno jeśli ktoś dopiero poznaje grę to ma tam najważniejsze wiadomości. 
Fajną sprawą w podręczniku jest ekskluzywny wywiad z twórcami gry: Jebem i Notchem - bardzo mi się spodobał. Ciekawe są też informacje na temat historii Minecrafta. 


3 komentarze:

 1. Ooo proszę:) Taki podręcznik to wspaniały prezent dla początkujących graczy,ale też fajna ciekawostka dla zapalonych graczy:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pucinka21 - własnie tak pomyślałam, że ogólnie to fajny prezent dla fana gry. Taki kolekcjonerski:)

   Usuń
 2. Nasz Olek jak na razie poznaje komputer od niedawna .... ale piernik mały tak wszystko szybko łyka, ze głowa boli:) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń