18:49

Pij mleko!


Od dzisiaj przez 4 tygodnie poprzez przyłączenie się do akcji (patrz banerek) będę namawiać do picia mleka.
Znam zarówno zagorzałych przeciwników jak i zwolenników jego picia. Mojemu starszemu dziecku mleko podaję (Ewa pije jeszcze "mamusiowe"). 
Olek mleko lubi zwłaszcza do płatków śniadaniowych, ale od czasu do czasu ma też ochotę na szklaneczkę tego białego  napoju. 
Ja, jako dziecko mleka nie znosiłam i do dzisiaj się wzdrygam na myśl o akcji "kubek mleka w szkole" - na szczęście nie była ona obowiązkowa. Tamto mleko było gorące, zwieńczone grubym kożuchem i skutecznie zniechęcało zamiast zachęcać do picia. Ale znam też tych, którzy je pili a kożuchy lubią:).


Czy dorośli mogą pić mleko? Teorię o nie trawieniu laktozy przez dorosłych obala teoria mówiąca, że mieszkańcy Europy w większości są już na tyle "zmutowani", że mleko mogą pić nawet całe życie. 


Ci którzy mogą i lubią niech więc piją na zdrowie!!!


Kampania społeczna „Pij Mleko! będziesz Wielki!” jest prowadzona cyklicznie od 2003 roku. Kampania jest widoczna, rozpoznawalna, powszechna i skuteczna. Hasło „Pij Mleko! będziesz Wielki!” rozpoznaje aż 97% Polaków, a blisko 80% uważa je za wiarygodne. Sukces kampanii ma konkretny wymiar: aż 85% dorosłych namawia swoje dzieci do picia mleka. Co ważniejsze, te tendencje ciągle rosną i utrwalają się w świadomości dorosłych, jak i dzieci. Kampania „Pij mleko! będziesz Wielki” została doceniona przez Międzynarodową Fundację Osteoporozy jako przykład społecznej kampanii, która pokazuje, jak można promować zdrowy styl życia.

9 komentarzy:

 1. popieram taką akcję,uwielbiam mleko;),pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. O, a ja zapomniałam Pani odpisać :(

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja, choć lubię, niestety nie mogę. Mleko (używam sojowego) wykorzystuję najczęściej w owsiankach lub do musli, a w po krowim w połączeniu z owocami mam rewolucje żołądkowe. Kto lubi i może, niech pije śmiało ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mnie i mojej rodzinki nie trzeba namawiać do picia mleka...Wszyscy piją [mój mąż chyba najwięcej], a jak w lodówce brak mleka[czasem zdarza się] zaraz są pretensje...

  OdpowiedzUsuń
 5. Kocham mleko <3 Nie wyobrażam sobie życia bez niego. Jest obecny w mojej diecie na co dzień. Pyszotka.

  OdpowiedzUsuń
 6. Monisia - to fajnie:)
  Kabamaiga - a Pani na urlopie... - ale wróci przed zakończeniem akcji:)
  Slyvvia - szkoda, że nie możesz:)
  Bożena-1968 - u nas jest podobnie:)
  Papaya:)
  Aga:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Mleko? Mówią, że zdrowe.. więc pijmy ;-)  www.przysmakiewy.pl

  OdpowiedzUsuń
 8. Hm...mnie sie zawsze chce albo mleka do ciastek..albo ciastek do mleka:)

  OdpowiedzUsuń