07:57

Wielka straszna ciemność - Hania Humorek

Minęło już sporo czasu odkąd z Olkiem poznaliśmy Hanię Humorek, a nadal bawią nas jej perypetie. Hania podrosła i podrósł też jej brat - Smrodek, awansując nawet do wystąpienia w tytule serii. Książeczki zyskały też kolorowe ilustracje, co było dla nas przyjemnym zaskoczeniem.
W 13 części, którą właśnie przeczytaliśmy, rodzeństwo styka się z prawdziwym huraganem. Bez obaw, książka jest jak zwykle wesoła, więc wszystko dobrze się skończy, jak na perypetie Hani Humorek przystało. Okazuje się, że huragan (i związany z nim brak prądu) staje się zachętą do snucia niesamowitych opowieści. 


Książkę polecamy szczególnie najmłodszym czytelnikom, dopiero rozpoczynającym swoje samodzielne czytelnictwo. 
Duża czcionka i barwne ilustracje ułatwią je z pewnością. 

A my, jak na wyjątkowe łasuchy przystało, bardzo ucieszyliśmy się natrafiając w "Wielkiej strasznej ciemności" na jedno z rodzinnych, ulubionych dań śniadaniowych, czyli "bułka z dziurką". 
Babcia Lusia, która u Humorków schroniła się przed huraganem, nazywa je "duchem w dziurce", tata Humorek "ropuchą w dziurce", natomiast kreatywny Smrodek - "okiem cyklonu".


A wszystko rozchodzi się o jajko usmażone w bułce. O właśnie takie:Jak usmażyć jajko w bułce (klik)?

Zachęcamy zarówno do lektury, jak i przygotowania sobie tego pysznego, prostego dania. A także do zorganizowania sobie swojego "małego, prywatnego huraganu", czyli wyłączenia komputerów, telewizorów i nawet zgaszenia światła.
 Warto po prostu od czasu do czasu ze sobą porozmawiać, a najlepiej przy świetle świec :)

Na nas już czeka kolejna część z serii Hania Humorek i Smrodek "Poszukiwacze skarbu", ciekawe czy i w niej znajdziemy jakieś kulinarne skarby ;)


Książki polecamy dla wieku 6+


8 komentarzy:

 1. Hania Humorek jest super!
  I jajko w bułce też!

  OdpowiedzUsuń
 2. Danie znamy i lubimy, Hania Humorek gdzieś nam przemknęła, ale nie czytaliśmy, dzięki za polecenie, bo w domu mam początkującą czytelniczkę, spróbujemy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Agnieszka - polecamy, bo Hania jak nazwisko wskazuje to bohaterka z humorem :)

   Usuń
 3. Hanię Humorek pokochaliśmy i my dzięki Wam:) .... skompletowaliśmy już Mikołajka, teraz skompletujemy powoli Hanie Humorek:) buziaki
  PS ... a jajko pieczone czy to w chlebie czy bułce uwielbiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jola - cieszę się bardzo, że przekonaliśmy Was do Hani :)

   Usuń
 4. I już wiem co zaserwuje na niedzielne śniadanie :)

  Pozdrawiam, www.MartynaG.pl

  OdpowiedzUsuń