17:30

Było sobie życie - 30 lat


Seria "Było sobie życie" obchodzi właśnie 30 lat. 
Jak ten czas leci...
Cieszy się nadal niesłabnącym zainteresowaniem, bo przecież treści dotyczące funkcjonowania ludzkiego organizmu są wciąż aktualne.
Osobiście wciąż wykorzystuję przykłady z bajek w życiu codziennym - ostatnio potrzebowałam wsparcia przy zażywaniu leków. Porozmawiałyśmy sobie z córką o złych wirusach i bakteriach oraz o przeciwciałach i lekach, co od razu poskutkowało bezproblemowym zażyciem syropu 😊
Dzięki ludzkim cechom nadanym przez autorów komórkom, krwinkom czy bakteriom, dzieciom o wiele łatwiej zrozumieć jest szereg procesów zachodzących w organizmie. 
Szczególnie cenny jest oczywiście odcinek o powstawaniu i narodzinach człowieka - może być idealną sytuacją do rozpoczęcia rozmów na temat "skąd się wziąłem". 
Albert Barillé, twórca serialu, doskonale zdawał sobie sprawę z dobrodziejstw, jakie przynoszą bajki. Był przekonany, że dzieci rozumieją znacznie więcej, niż nam się wydaje. Podkreślał, że należy je traktować poważnie i dać im odpowiednie narzędzia, dzięki którym mogą odkrywać świat, rozbudzać pasję i rozwijać się. 

W wyniku rekonstrukcji serii, bajki można teraz obejrzeć w jeszcze lepszej jakości. 
Złota Kolekcja "Było sobie życie" zawiera 6 płyt z filmami w jakości HD. Moim zdaniem może być ona świetnym prezentem nie tylko dla dzieci. 

Zobaczcie jak filmy się zmieniły:Przy okazji zapoznania się z ulepszoną wersją serii odkryłam również że:
  • choć pomysłodawcą każdej z postaci był sam Albert Barillé, to charakterystyczny wygląd nadał im rysownik Jean Barbaud
  • niezapomnianą muzykę i wszystkim znaną piosenkę „Oda do życia” skomponował Michel Legrand. Zaśpiewała ją Sandra Kim, młoda piosenkarka z Belgii, która w 1986 roku wygrała konkurs piosenki Eurowizji.Wydawcą Złotej Kolekcji filmów z serii „Było sobie…” jest Wydawnictwo Hippocampus.
Kolekcja do nabycia w salonach Empik już od 15 marca.

Z okazji 30-lecia "Było sobie życie" możecie spotkać się z Mistrzem w salonach Empik oraz w Instytucie Francuskim w Warszawie:

18 marca, w godz. 12-18 w Empik Galeria Mokotów
25 marca, w godz. 12-18 w Empik Blue City
8 kwietnia, w godz. 15.30-18.00 w Instytucie Francuskim


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz