11:19

Polecamy polskie komiksy

Komiksy czytuje u nas głównie Olek, dziewczynki bardzo już chcą, ale jeszcze nie zawsze starcza im cierpliwości i zdolności skupienia się nad czytanymi na głos dialogami czy wytrwanie z wartkim tempem akcji.
Znalazłyśmy jednak ostatnio komiks również dla nich.
"Malutki Lisek i Wielki Dzik" autorstwa Bereniki Kołomyckiej (2 miejsce w konkursie im. Janusza Christy).


Odpowiedni nawet dla trzylatków.
Z uroczymi malowanymi ilustracjami.
Słodkimi wręcz, choć sam komiks traktuje o rzeczy niezwykle ważnej i poważnej, czyli przyjaźni.
Nam się bardzo spodobał - piękna książeczka z wzruszającą treścią.
Idealna lektura na jesienne wieczory.
Kolejne dwa komisy bardzo przypadły do gustu Olkowi. 


Pierwszy z nich "Niezła draka. Drapak!"(scenariusz: Bartosz Sztybor i rysunki: Tomasz Kaczkowski, również II miejsce we wcześniej wspomnianym konkursie). 
Główny bohater Kornel, pracownik antykwariatu, gdy zapada zmrok zmienia się w superbohatera Drapaka i walczy z atakującymi Miasto Nasze. 
Olek po zakończeniu lektury stwierdził, że jest to bardzo sympatyczna parodia batmana i że bardzo spodobał mu się styl dialogów (częściowo rymowany) - mnie również. 
Temat może oklepany, ale podany w tak sympatycznej formie (bardzo przejrzystej), że z przyjemnością sięgniemy po kolejne części przygód Drapaka. Poznaliśmy też bohaterów kolejnego polskiego komiksu - Lila i Puta (Lil i Put) autorstwa Piotra Bednarczyka i Macieja Kura. To już drugi tom serii (musimy teraz czym prędzej wrócić do pierwszego). Komiks zdecydowanie dla lubiących się pośmiać przy dobrej lekturze. Małoludy Lil i Put - ciągle głodni i bez grosza, zarazem sprytni i błyskotliwi, przemierzają świat pełen zombiaków, trolli, utopców itp. Ale bez obaw, nie jest mrocznie, tylko wesoło i oryginalnie. Polecamy!

A tytułem podsumowania: dobrze się dzieje w polskich komiksach i całkiem obiecująco na przyszłość :)

1 komentarz:

  1. Mój Olek też zaczyna powoli czytać komiksy i jest nimi zachwycony .... buziaki dla Was:)

    OdpowiedzUsuń